Eredményeink

Oktatási Hivatal Bázisintézménye


A bázisintézmény olyan megyei, járási, esetleg országos szinten magas presztízsű hagyományokkal rendelkező, infrastruktúrában a feladatellátáshoz megfelelő módon felszerelt, egyedi, más intézmények számára is példaértékű, működésében koherens, befogadó, gyermekközpontú pedagógiai gyakorlattal, szakmai módszertani, szervezeti kultúrával és innovációval rendelkező, és ezt publikálni, valamint szakmai szolgáltatásként átadni képes intézmény, mely alkalmas adott területen magas színvonalú, hatékony tudásmegosztásra. Olyan intézmény, melyben az adott szolgáltatási területhez kapcsolódó jó gyakorlat eredményesen működik mesterpedagógus vagy mesterpedagógus szaktanácsadó, illetve az intézményvezető által kijelölt pedagógus közreműködésével.

Az Oktatási Hivatal Bázisintézménye cím viselése megtisztelő mind az intézmény vezetése, mind a pedagógusok számára, hiszen a jó gyakorlatok átadásával tovább fejleszthetjük szakmai tudásunkat.

A bázisintézmény jó gyakorlatai:
Tehetséggondozó fakultáció tartása matematika, angol, sakk.

Kapcsolattartó: Posta László
Telefon: 06-52/534-949
E-mail:deakkoli@deakkoli.edu.hu


Kiváló tehetségpont


Intézményünket a Magyar Tehetségsegítő Szervezetek Szövetsége 2009. 07. 01-én Tehetségpontként regisztrálta, amellyel a másfél évtizede folyó, elsősorban az intézményi fakultációs foglalkozások keretében megvalósuló tanulói tehetséggondozás érdekében kifejtett munkánkat is elismerték.

Intézményünk magas színvonalú tehetséggondozó szakmai munkáját a Magyar Tehetségsegítő Szervezetek Szövetsége által felkért Akkreditációs Bizottság a Nemzeti Tehetségsegítő Tanács Akkreditált Kiváló Tehetségpontja cím adományozásával ismerte el 2011. június 2-án.

Tehetségpontunk szakmailag hiteles és kompetens tagjává vált a Tehetségpontok országos hálózatának. Akkreditációnkat 2014 őszén további három évre megújították.

Komplex tehetséggondozó programunk megvalósításának alapja az erős oldali és gyenge oldali fejlesztés, a megfelelő „légkör” és a szabadidő hasznos eltöltésének biztosítása.

Négy tehetségterületen végzünk kiemelt tehetséggondozást: angol nyelv, matematika, sakk, környezet- és természetvédelem.

Munkánkat 2 fő tehetségfejlesztő szakértő segíti.


A Debreceni Egyetem partnerintézménye


2011 novemberében együttműködési keret megállapodás jött létre a Debreceni Egyetem Tudományegyetemi Karok Tanárképzési Csoportja és a Deák Ferenc Középiskolai Kollégium között. Ennek eredményeképp aktívan veszünk részt a tanárképzésben, tanárjelölt hallgatók összefüggő egy féléves szakmai gyakorlatának „Iskolán kívüli tevékenységek gyakorlatát” biztosítjuk.

Jogosultak lettünk a „Debreceni Egyetem Partnerintézménye” cím használatára.


SZAKTÁRNET projektben való részvétel


A SZAKTÁRNET projekt célja az Észak-alföldi régió pedagógusképzésének fejlesztése, hatékonyabbé tétele. A pályázatban vállalt feladatok öt alprogram mentén szerveződnek, intézményünk a 4. alprogram szakmai munkájába kapcsolódott be. Ennek értelmében a felsőoktatási pedagógusképzésben részt vevő köznevelési pedagógusok továbbképzéséhez kapcsolódó fejlesztések kidolgozását végezzük, feladatgyűjtemény összeállításával és oktatófilm készítésével járulunk hozzá a pedagógusképzés megújításához.


Mentoráló intézmény


A TÁMOP-3.1.4.B-13/1-2013-0001 „KÖZNEVELÉS AZ ISKOLÁBAN” kiemelt projekt keretében nevelési-oktatási és pedagógiai-szakmai szolgáltatást nyújtó intézmények részére meghirdetett MENTORÁLÓ INTÉZMÉNYI MŰKÖDÉS KIALAKÍTÁSÁRA kiírt pályázat kiválasztási eljárásában az intézmény „Tehetségsegítés és tehetséggondozás a Debreceni Deák Ferenc Kollégiumban” című módszertani modellel vett részt.

A pályázat megvalósítása folyamatban van, tehetséggondozó modellünk adaptálást több Hajdú-Bihar megyei kollégium is jelezte.


Szakkollégiumi cím elnyerése


A Nemzeti Köznevelésről szóló 2011. évi CXC. törvény 17. § 3. bekezdése alapján a kollégium – „részben vagy egészben, jogszabályban meghatározottak szerint – szakkollégiumként is működhet. A szakkollégium célja, hogy saját pedagógiai program kidolgozásával személyközpontú tehetséggondozást végezzen”.

2014. szeptember 1-től az EMMI miniszter által jóváhagyott szakmai program alapján intézményünk Tehetségfejlesztő Középiskolai Szakkollégium lett.

A szakkollégiummá válás folyamatáról, a szakkollégiumi feladatellátásról és tevékenységrendszerről bővebben a „SZAKKOLLÉGIUM” címszó alatt olvashatnak.