Alumni sikerek – informatika területen

VARGA ÁKOS

informatikai rendszerüzemeltető

2017-ben bronzérmet nyert a fiatal szakmunkások világversenyén, a WorldSkills-en Abu-Dzabiban.

Forrás: http://Debreceni a világ egyik legjobb rendszergazdája (nlc.hu)

 

Ákos tagja volt a 2014-es Lille-i EuroSkills versenyen, ICT specialist kategóriában aranyérmet nyerő magyar informatikai csapatnak is, amelyben Pető Roland kiváló kollégistánk is szerepelt.

Forrás: http://EuroSkills Lille 2014 | WorldSkills Hungary – A szakmák világbajnoksága

 

 

InfoMaraton 2014 – Irány Las Vegas!

A Mechwart András Gépipari és Informatikai Szakközépiskola közreműködésével 4. alkalommal hirdették meg az országos 24 órás informatikai csapatversenyt, az INFOmaraton 2014-et, ami Magyarország egyetlen 24 órás rendszergazdai versenye.

A verseny elsősorban olyan leendő fiatal IT szakembereknek szól, akik úgy érzik, kellőképpen jártasak az informatikában, nem riadnak vissza a kihívásoktól, kitartóak és tudnak csapatban dolgozni.

A döntőben a Debreceni Deák Ferenc kollégium volt diákjai győzedelmeskedtek és ezzel jogot szereztek a Las Vegasban megtartott HP Discover konferencián való részvételre.

I. hely: *this csapat

  • Pető Roland
  • Varga Ákos
  • Murzsa Zsolt

Örömmel tapasztaltuk, hogy a második helyezett csapatban is szerepelt egy volt Deákos tanuló Mecsei Dániel, és bronzérmes lett Kovács Szabolcs Zoltán. Gratulálunk a volt diákjainknak kiváló teljesítményükhöz és további sikereket kívánunk nekik pályájukon!

Megkértem Pető Rolandot, hogy írjon egy pár sort a Las Vegasi útjukról.

Infomaraton2014 fődíj: Las Vegas

Rövid beszámoló

„Az Infomaraton2014 verseny fődíjaként részt vehettünk a HP Discover 2014 konferencián, amely a mi legnagyobb örömünkre Las Vegasban került megrendezésre.

Az utazás rettenetesen hosszú volt. Amsterdamban és New Yorkban kellett átszállnunk, csaknem 20 órán át utaztunk, de megérte! Las Vegas közepén a Mirage nevű hotelbanmirage.gif kaptunk szállást és körülbelül 5 napot tölthettünk a városban és környékén.

Egy teljesen más világot ismerhettünk meg Amerikában. A mértékegységrendszertől az emberek mentalitásáig minden különbözik az európaitól. Érdekesnek találtam, hogy 21 év a felnőtt korhatár, amit mindenhol be is tartatnak, de 16 éves kortól már lehet jogosítványt szerezni. Alkoholtartalmú italt nem szabad még zárt üvegben sem vinni az utcán. Bár mindenki tisztában van vele, hogy mi van a fekete zacskóban.

Az emberek vidámak, jó kedvűek és látszólag mindenre ráérnek. Útbaigazítást kértünk egy éppen zenét hallgató embertől, megállt, kikapcsolta a zenét, köszönt és még ő kért elnézést tőlünk, majd útbaigazított minket. Véleményem szerint egy magyar nagyvárosban hasonló helyzetben elsétáltak volna mellettünk egy szó nélkül.

Las Vegasra szűkítve az élményeket, hatalmas kijelzők csillogás, villogás, pazarlás, kaszinók és vendéglátóhelyek mindenhol. A világ legismertebb épületeit lemásolták egy helyre. (Eiffel torony, Szabadság szobor, piramisok stb.) Ha az utcán megláttunk egy képet a falon, akkor rövidesen rájöttünk, hogy az nem kép, hanem érintőkijelző és valamilyen információt ad, vagy csak éppen képeket lehet rajta nézegetni.

Az árak a turizmushoz köthető dolgok esetében csillagászatiak, ami érthető is, hiszen valamiből fent kell tartani a pazar látványt, de életvitelszerűen nagyon kényelmesen megélnek az ember munkájukból. Egy Walmart nevű bevásárlóközpontban voltunk, ahol körülbelül ugyanolyan árak voltak, mint nálunk egy Tescoban vagy talán még egy kicsit jobbak. Az üzemanyag is majdnem feleannyiba kerül, mint Magyarországon.

Megnéztük még a Bryce Canyont, a Grand Canyont és a Hoover Gátat is. Gyönyörűek voltak! Az utazás a sivatagban pedig tényleg olyan volt, mint a filmekben: egy út megy a sivatagon keresztül több tíz vagy akár száz kilométeren keresztül kereszteződés vagy város nélkül.

Mindent összefoglalva egy felejthetetlen élményben volt részünk. Csodálatos út volt.”

2014. június Pető Roland (CCIE)

Szilágyi György

Tresorit termékfejlesztési igazgatója
(a képen jobb oldalon)

A Tresorit a felhőalapú kollaborációs eszközök piacán nyerte el a felhasználói értékelések alapján megítélt Gartner Peer Insights Customer Choice 2020 elismerést. Ebben az évben a leggyorsabban növekvő európai cégek között is jegyzett Tresoritot 2011-ben alapította Lám István, Szebeni Szilveszter és Szilágyi György (mind a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem mérnök informatikus hallgatói voltak). Az egyetemi kutatásból indult startup mára globális sikereket ér el, üzleti megoldását több mint tízezer nagyvállalat és cég használja világszerte a biztonságos munkához. Szabadalmaztatott, végpontok közötti titkosításra épülő szolgálgatásával a legmagasabb szintű biztonságot nyújtja vállalati felhasználóinak a felhőalapú fájltároláshoz és megosztáshoz.

Forrás: Forbses