Kincseink 2021-ig
Gál Csaba 2021

Gál Csaba 2004-ben született Berettyóújfaluban. Általános iskolai tanulmányait az egyik helyi iskolában végezte, majd sikeresen felvételizett a Debreceni Fazekas Mihály Gimnázium matematika-fizika tagozatára, ahová első helyen került be, amihez hozzájárult az 50 pontos matematika írásbeli eredménye is. Az eddigi évek kitűnő bizonyítványait sok-sok dicséret koronázza.
Eddigi tanulmányai során különböző versenyeken vett részt, amelyek el-sősorban a reál tantárgyak köré csoportosulnak. Hetedik osztályos korában a XXVI. Teleki Pál Kárpát-medencei Földrajz-Földtan Verseny döntőjén 3. helyezést, az ezzel párhuzamosan szervezett „Ki tud többet a Kárpát-medencéről?” című honismereti versenyen pedig 2. helyezést ért el.
Később részt vett középiskolai versenyeken is. Kilencedik évfolyamos korában az Mikola Sándor Országos Tehetségkutató Fizikaversenyen ért el 29. helyezést, majd tizedik évfolyamosként 7. lett. Ugyanebben az évben a Nemzetközi Kenguru Matematikaversenyen 5. helyezést ért el, és a Kossuth Lajos Gimnázium által megrendezett Dr. Szegedi Ervin Megyei Fizikaversenyen 1. helyezett lett.
Csaba a nyelvek tanulására is nagy hangsúlyt fektet, melynek eredményeként kilencedik osztályban komplex felsőfokú angol nyelvvizsgát szerzett, jelenleg német középfokú nyelvvizsgára készül. A zene iránti vonzódása hamar nyilvánvalóvá vált, 8 évesen zongorázni kezdett, alapfokú zenei tanulmányait a Berettyóújfalu Városi Zeneiskolában végezte. Ez időszak alatt az Orbán György (kortárs zeneszerző) hetvenedik születésnapja alkalmából megrendezett Nemzetközi Orbán György+ Zongoraversenyen korcsoportjában 2. helyezést ért el, továbbá elnyerte a zsűri különdíját is. Ezen kívül kétszer nyerte el a Berettyóújfalui zeneiskola által megrendezett „Az év hangszerese” verseny fődíját. Mivel a zene iránti érdeklődése nem lankadt, úgy döntött, hogy a zongoratanulást a Debreceni Kodály Zoltán Alapfokú Művészeti Iskolában folytatja.
Szabadidejében legszívesebben zongorázik, zenét hallgat, vagy elmerül a biokertészet rejtelmeibe, ahol kíváncsian próbál ki új módszereket.
Az építészet iránti érdeklődése már kisgyerek korában megmutatkozott, és továbbtanulási terveiben is ez a szakma áll jelenleg az első helyen.
Berde Viktória 2019

Berde Viktória 2001.07.22-én született Debrecenben és Bárándon nevelkedett. Az általános iskolai tanulmányait is itt fejezte be a Raffay Lajos Tagiskolában, ahol a felső tagozat osztályait kitűnő bizonyítvánnyal zárta. A természettudományok iránti érdeklődése már kiskora óta látványos volt, leginkább a biológia iránt.
A tanulmányait a debreceni Tóth Árpád Gimnáziumban folytatta nyelvielőkészítős biológia-kémia tagozaton. Ahol az első és a második évet is egyaránt kitűnő eredményekkel végezte el. A természettudományok iránti érdeklődés csak tovább erősödött. Már a középiskolába való jelentkezés előtt is tudta hogy állatorvosként képzeli el magát a jövőben, és azt is hogy ez az intézmény kellőképpen fel fogja őt készíteni erre a nehéz útra. A nyelvek tanulása is fontos számára. Az általános iskolában és a középiskolában is németet és angolt tanult. 2018 őszen pedig letette angol középfokú nyelvvizsgáját is.
A biológia és a kémia mellett a zene iránt is érdeklődik. 10 éve játszik citerán és 5 éve az Eszteró parti citerazenekar tagja. A népzene közel áll a szívéhez, és erőszeretettel jár fellépésekre és minősítésre. A XI. Vass Lajos Népzenei Verseny Kárpát-medencei döntőjén felnőtt kategóriában nívódíjat kaptak. A zenekar rendszeresen fellép Bárándon és a környező településeken.
A gimnáziumi évei alatt a Debreceni Deák Ferenc Tehetségfejlesztő Középiskolai Szakkollégiumában lakik.
2018 januárjában egy új sportot próbalt ki, a sportlövészetet. A Debreceni Lövészsuli Sport Egyesületénél kapta meg ezt a lehetőséget. Először a légpuska használatával ismerkedett meg, majd a légpisztoly szakágra váltott. Először hobbiként járt a lőtérre, majd egyre fontosabbá vált számára ez a sport. Egy féléven belül a versenyzők közé került. Az első nagyobb versenyén 2018 március 27-én megnyerte a megyei fordulót, az országos fordulón pedig a 4. helyezést érte el. Az elszántsága révén a nyarat is edzéssel és edzőtáborokkal töltötte és több helyi és térségi versenyen gyakorolt, ahol mindig a dobogón végzett. 2018 november 11-en megnyerte a Céllövőkupát. Majd szintén novemberben a lőtéri versenyzők egyik nagyobb fokozatába lépett, amelynek köszönhetően komoly versenyeken is indulhatott. A 2018-as diákolimpián a 20 lövéses légpisztoly kategóriában diákolimpiai bajnok lett. Decemberben a Nemzeti Országos Bajnokságon az ifi kategóriában 1., a junior kategóriában pedig 2. helyezést kapott. A 2018-2019-es EB válogató három fordulóján is lehetőséget kapott bizonyítani, ahol az 5. és 7. helyezést érte el. A 2019-es Téli Kupán Budapesten a 3. helyen végzett.
A gimnáziumi tanulmányai után állatorvosi egyetemen szeretne tanulni, és folytatni szeretné a versenyzést is.
Nagy Noémi 2018

A Lesz Dance Tánc- és Sportegyesület igazolt sportolója, 2001.05.24-én született Debrecenben. Hortobágyon él, az általános iskolát is itt végezte el, majd a debreceni Tóth Árpád Gimnáziumban és a Debreceni Deák Ferenc Tehetségfejlesztő Középiskolai Szakkollégiumban kezdte meg középiskolai tanulmányit 2016-ban.
Több sportágban is kipróbálta magát, de a táncban bizonyult tehetségesnek, amellyel 2010-ben találkozott először, amikor jelenlegi edzője és az egyesület vezetője, Tóth Aliz indított egy lányformáció csoportot Hortobágyon. Egyből beleszeretett ebbe a világba. A szorgalmas csapat számos sikert ért el együtt.
2016-ban, miután Debrecenbe jött tovább tanulni, adott volt a helyzet, hogy egyesületük egyik itteni csapatában folytatja a hobbiját. Egyre több edzés vette kezdetét, egyre gyorsabban fejlődött, míg végül a lányformációs versenyek mellett elkezdett járni az igazi versenytáncos megmérettetésekre -partner híján-szólóban.
Szólóként és csapattagként is sikeres évet tudhat maga mögött:
2016 Területi Bajnokság Ifi lány szóló 2.hely
2017 Országos Bajnokság Ifi lány szóló 5.hely; Országos Bajnokság Ifi Formáció 1.hely Formációs Grand Pix 1.hely
2018 Diákolimpia Lány Szóló 2.hely; VI.Abigél Országos Minősítő Táncverseny „Rock and Dance” című koreográfia A kategóriában kiemelt arany minősítés (A verseny legmagasabb kategóriájában a lehető legjobb minősítés)
2017 októberében jelenlegi partnerével az első próbaedzés sikeresnek bizonyult, így együtt folytatták tovább a munkát ahhoz, hogy elindulhassanak E osztályos versenyeken. Ez így is történt, 2018-as tavaszi és őszi versenyszezon dátumai kötelezőként voltak beírva a naptárba, hiszen a versenytánc során a pontokat, amelyekkel egy nagyobb, magasabb osztályba lehet lépni, csakis versenyek alkalmával szerezhető meg, így 2019-ben már D osztályosként léphetnek parkettre.
Eddigi főbb eredményeik:
C és B Tíztánc Országos Bajnokság és Klubközi Táncverseny 1.hely
X.Kner Kupa 2.hely
Universe Kupa 3.hely
V.Fulldance Kupa és Hungarian Open 4.hely
A versenyek mellett szinte minden héten, gyakran több fellépésen vesz részt, amelyek közt kiemelkedik a Debreceni Virágkarnevál, ezt a produkciót 2 hónapos munka előzi meg. Külföldön is szerepelt már, illetve a televízióban is látható volt, ilyen pl. DTV, FEM3Caffé, Sport2.
Lehetőséget kapott arra az egyesület vezetőjétől, hogy tudását átadhassa másoknak is, és tanítson. Jelenleg 5 csoport tanára, akik kezdő táncosokból állnak.
Az élete további részében a tánc biztosan jelen lesz, ám pszichológusként képzeli el magát a jövőben, melyet a Debreceni Egyetemen kíván elvégezni.
Sass Boglárka 2018

Sass Boglárka 2000. szeptember 1-én született Karcagon. Püspökladányban nevelkedett, majd középfokú tanulmányait a Debreceni Fazekas Mihály Gimnáziumban kezdte meg 2015-ben matematika-fizika tagozaton.
Érdeklődése a matematika iránt már kisgyermek korában megnyilvánult, első osztályos korától részt vett különböző versenyeken. Második osztályos korában vett részt élete első komolyabb versenyén, a Nemzetközi Kenguru Matematikaversenyen, ahol negyedik helyezést ért el. Ugyanezen a versenyen 2011-ben hibátlan feladatsorral első, 2012-ben 11. 2015-ben 13. helyezett lett. Több alkalommal ért el csapatban és egyénileg is országos első helyezést, és számtalan országos versenyen szerzett értékes helyezéseket.
2015-ben sikeresen felvételizett a Debreceni Fazekas Mihály Gimnáziumba. A Debreceni Deák Ferenc Tehetségfejlesztő Középiskolai Szakkollégium 8-as csoportjának tanulója. Középiskolás korában is szívesen vesz részt különböző versenyeken.
2016-ban a Zrínyi Ilona Matematikaverseny országos döntőjén a 29. helyet szerezte meg. Februárban középfokú angol nyelvvizsgát tett. Szintén 2016-ban a PénzSztár Hazai és Határon Túli Magyar Középiskolák Pénzügyi, Gazdasági és Vállalkozási Versenyén csapatával első helyezést értek el.
2017-ben ugyanezen a versenyen a második helyezést sikerült megszerezniük. Mivel az iskolában nem tanultak pénzügyet és közgazdaságtant, a versenyre teljesen autodidakta módon kellett felkészülniük. A Budapesti Gazdasági Egyetemen megrendezett országos elődöntőn negyedik helyezett csapatként jutottak az országos döntőbe, amelyen sok közgazdasági iskola csapatait maguk mögé utasítva első helyezést értek el. A versenynek köszönhetően számos hazai vállalat vezetőjével volt lehetőségük kapcsolatot teremteni. Számos regionális illetve országos televízió csatornán szerepeltek, és megyei újságokba, és internetes honlapokra kerülhettek fel. Az elért eredményükért felvételt nyertek a Mathias Corvinus Collegium Középiskolás Programjába, melyen eddig öt kurzust sikeresen elvégzett.
2017 márciusában meghívást kapott a szlovákiai Somorján megrendezett 26. Nemzetközi Magyar Matematikaversenyre, ahol a középmezőnyben végzett.
2018 márciusában tagja volt annak a 24 gimnazistából álló csapatnak, akik Magyarországot képviselték a Strasbourgi Európai Parlament több, mint húsz országot megmozgató EUROSCOLA programján. Ezen év májusában 100%-os informatika előrehozott érettségit és német középfokú nyelvvizsgát tett. A 2018-as Nemzetközi Kenguru Matematikaversenyen 6. helyezést ért el. Júniusban tanulmányi eredményeiért Debrecen Megyei Jogú Város Önkormányzatának Közgyűlése Cívis Talentum ösztöndíjat adományozott neki. A Nemzet Fiatal Tehetségeiért Ösztöndíj támogatott pályázója.
Szabadidejében szívesen fest és biciklizik testvéreivel. A Fazekas Táncszakkör tagja, így a Fazekas-gála rendszeres fellépője.
Lukács Lili 2018

Lukács Lili a füzesgyarmati Kossuth Lajos Általános Iskolába járt, ahol tanárai megszeretették vele a versenyzést, és felkeltették érdeklődését a természettudományok iránt. Számos rangos és kevésbe rangos versenyen vett részt, ahol tapasztalatot és tudást szerzett, emellett megtanult megnyilatkozni nagyobb tömeg előtt is.
Legnagyobb eredményei közé tartozik az a Herman Ottó természettudományi verseny országos döntője, ahol 4. helyezést ért el. Humán területen a legnagyobb eredménye a Kazinczy Ferenc Szép Magyar Beszéd regionális fordulóján szerzett arany Kazinczy érem. Elsős kora óta szaval, kollégiumunkat is képviselte több versenyen is, nagyon szép eredménnyel.
A tudományok és a szavalás, szép olvasás mellett fontosnak tartja a nyelvek tanulását és művelését. Óvodás korától kezdve tanulta otthon az angolt, iskolában a német nyelvet. 7. évfolyam utáni nyáron angolból középfokú nyelvvizsgát tett, tavaly áprilisban pedig sikeres angol felsőfokú írásbeli nyelvvizsgát.
Jelenleg a Debreceni Deák Ferenc Tehetségfejlesztő Középiskolai Szakkollégium és Debreceni Egyetem Kossuth Lajos Gyakorló Gimnázium biológia-kémia szakos tanulója, ahol a 9. és 10. évfolyamot osztályelsőként zárta. Gimnáziumban felvette az olasz nyelvet, és a 2018. évi Festival d’ italiano országos olasz versenyen kipróbálta magát az idegen nyelvű szavalásban, ahol 3. helyezett lett.
A sok tanulás és elfoglaltság mellett a sportra és kikapcsolódásra is szakít időt. Óvodás kora óta társas táncol, jelenleg itt, Debrecenben, a Valcer Táncstúdióban. Az elmúlt évben csapat-és egyéni szinten is versenyzett, szebbnél szebb eredményeket elérve. Az országos első helyezésére a legbüszkébb.
Kémia szakosként egyértelmű volt számára, hogy elinduljon kémia versenyeken is, az iskolai versenyt megnyerte. 11. évfolyamosként, már az érettségire készülve több biológia versenyen is indul ebben a tanévben.
A gimnázium elvégzése után a Debreceni Egyetem Általános Orvostudományi Karán szeretne tovább tanulni.
Balázs Kornél a vegyész 2015
Balázs Kornél 1999. augusztus 17-én született Miskolcon. 2004 óta él Szolnokon, ahol általános iskolai tanulmányait is végezte.
Jelenleg a Debreceni Deák Ferenc Tehetségfejlesztő Középiskolai Szakkollégium 4. csoportjának tagja, emellett vegyésznek tanul a Debreceni Vegyipari Szakközépiskolában.
Érdeklődését a természet változásai keltették fel már általános iskolás évei alatt. A kémiát nagyon szereti, amióta megismerkedett annak sokszínűségével és varázsával, habár a többi természettudomány iránt sem közömbös.
Kilencedikesként az Irinyi János Országos Középiskolai Kémiaversenyen megosztott III. helyezést ért el; egy évvel később immár egyedüliként megismételte ugyanezt az eredményt. A 2016-os Curie Kémia Emlékversenyen X. helyen végzett.
Tervei szerint a középiskola és az egyetem elvégzése után gyógyszerészi vagy vegyészmérnöki pályán kíván elhelyezkedni.
Középszinten beszél angolul és franciául, előbbiből nyelvvizsgája van.
A magyar Wikipédia lelkes szerkesztője, amellyel nyelv- és szaktudását gyakorolja rendszeresen.
2018-ban Ágazati és ágazaton kívüli szakmai érettségi vizsgatárgyak versenyén, vegyész kategóriában 4. helyezét ért el.
Nagy Anna 2015

Nagy Anna 1999. február 18-án született Berettyóújfaluban. Bárándon nőtt fel, és itt is járt általános iskolába. Már kisgyermek korában minden figyelme a természet felé fordult. Amikor csak lehetett kis kosárral járta a kertet, vagy biciklizett édesanyjával a határban. Minden érdekelte, tudni akarta mi került a kosárkájába, és addig nem nyugodott, míg ki nem derítette.
Általános iskola 5. osztályában a Kaán Károly Országos Természet- és Környezetismereti Verseny megyei fordulóján holtversenyben első lett, de végül nem ő jutott be az országos döntőbe. 6. osztályban újra megpróbálta, és ezúttal sikerrel vette az akadályokat, meg sem ált az országos döntő második helyéig. 7. osztályban a Herman Ottó Országos Biológiai Versenyen országos negyedik helyezést ért el.
A Bihar Közalapítvány által szervezett vetélkedőn a bárándi csapat tagjaként háromszor nyert táborozási lehetőséget a Börzsönyi Természetvédelmi Táborba, ahol a madárgyűrűzéssel ismerkedett meg.
Jelenleg a Tóth Árpád Gimnázium tanulója, nyelvi előkészítős biológia-kémia tagozaton, valamint a Debreceni Deák Ferenc Tehetségfejlesztő Középiskolai Kollégium 9-es csoportjának diákja.
2015-ben a Kitaibel Pál Országos Biológiai és Környezetvédelmi Verseny országos döntőjében első helyezést ért el, és a kiselőadásokhoz készített poszterek versenyében szintén első lett. A Debrecen környéki tarka sáfrány állományokról készített kiselőadása pedig bekerül a Természetbúvár folyóirat egyik számába.
Anna emellett néptáncol a Főnix Néptánccsoportban, és általános iskolai évei alatt a püspökladányi Csenki Imre Művészeti Iskola tanulója volt, ahová még most is szívesen visszajár egy-egy farsangi műsor erejéig. A kollégiumi „Ki mit tud” versenyek állandó résztvevője volt, ahol a furulyájával szerzett örömteli perceket a kollégium diákjainak. Ha otthon van, és ideje engedi, akkor a határt járja biciklivel, kezében fényképezőgéppel.
Bardi Csaba

Bardi Csaba (a Tóth Árpád Gimnázium és a Debreceni Deák Ferenc Tehetségfejlesztő Középiskolai Kollégium 5-ös csoportbeli tanulója) 1998. 03. 27-én született Egerben. Hevesen nőtt fel, és itt is járt általános iskolába.
Érdeklődése a világ iránt már kicsi korában is megnyilvánult a könyvek bújásával, és a folyamatos kérdés feltevéseivel. Amíg nem találkozott a kémiával és a fizikával széles látókörébe belefért, hogy egyszerre foglalkozzon történelemmel és merüljön el a biológiában, de mindenképpen a kutatás érdekelte.
Hetedik osztályig édesapja válaszolt a kérdéseire, de minden válasz csak még több kérdést szül, így kíváncsisága nem lankadt. Már általános iskolában is elindult kisebb versenyeken különböző témakörökben, de az igazi sikert a kémia hozta meg. Hetedik osztályban találkozott iskolai keretek között fizikával és kémiával, és ekkor ajánlottak tanárai versenyeket neki, amelyeken elindult, de országos döntőbe csak kémiából jutott.
2012-ben a Curie Országos Kémiaversenyen országos 8. helyezést ért el. Ezzel nem volt elégedett, és amíg sok osztálytársa, akik vele együtt indultak, abbahagyták a versenyzést, ő be akarta bizonyítani, hogy igenis képes megnyerni valamit, ha nem adja fel.
2013-ban ismét elindult, amikor is kitartó munkájával országos 1. helyezést ért el.
Ugyanebben az évben sikeresen felvételizett a Tóth Árpád Gimnáziumba, ahol matek-fizika tagozaton tanul.
2014-ben 9.-esként kitűnő tanulmány eredménye mellett újból megmérette magát mind fizikából mind kémiából, de egy hajszállal lemaradt a fizika döntőről. Az Irinyi országos kémiaversenyen országos 21. helyezést ért el, majd immár azt tűzve ki célul, hogy bebizonyítsa kétszer is el lehet érni ugyanazt, ismét országos 1. helyezést ért el a Curie Országos Kémiaversenyen.
A tanév során a Debreceni Egyetem szervezésében egy kutatótáborban vett részt, ahol a Kísérleti Fizika Tanszéken végzett munkája során belekóstolt a kutatók életébe, valamint bekapcsolódott az iskolában működő LEGO robotika szakkör munkájába.
Tovább tanulási szándéka szerint fizikus szeretne lenni, de szívesen dolgozna a két tudományág valamely határterületén, mivel integráltan szemléli a fizikát és a kémiát.
Kevés szabadidejében sci-fi és fantasy könyveket olvas, és ilyen témában sorozatokat néz, valamint bár nem illik a klasszikus tudós imázshoz, igényes rapzenét hallgat.
Moldován Panna, a természet szerelmese

Moldován Panna 1996. október 10-én született Debrecenben.
Általános iskolai tanulmányait Létavértesen végezte. Jelenleg a Tóth Árpád Gimnázium és a Debreceni Deák Ferenc Tehetségfejlesztő Középiskolai Szakkollégium végzős diákja, biológia-kémia tagozaton.
Születésétől kezdve mindig is szerette az állatokat, a természetet. Ennek megfelelően választotta hobbijának a túrázást és a természetfotózást. Szabadidejében szeret olvasni, festeni, valamint a Peteshalmi Vidrapark önkéntese közel három esztendeje.
Szaktantárgyaival számos versenyen szerepelt eredményesen. A 2013/2014- es tanévben részt vett az OKTV biológia témakörében, valamint a Curie Környezetvédelmi Emlékversenyen csapatával a megyei forduló 4. helyezettje lett. A Curie Kémia Emlékverseny megyei fordulójában egyéni 7. helyezést ért el.
Idén augusztus végén a Bugát Pál XXXI. Országos Középiskolai Természetismereti Műveltségi Vetélkedőn 2 fős csapata 4. helyezett lett.
Az idei nyári szünetben két táborban vett részt, melyek nagyban segítették elindulását a pályaválasztás útján. Mindkét táborban egy héten keresztül dolgozhatott egy kutatási témán. Ez a két hét felkeltette az érdeklődését a kutatás iránt, lehetségesnek tartja tanulmányai ilyen irányú folytatását.
Egyed Viktória, a sakk szerelmese

Egyed Viktória vagyok, 1998.01.20-án születtem Karcagon.
Jelenleg a debreceni Fazekas Mihály Gimnáziumban tanulok biológia tagozaton. Hat éves korom óta sakkozom, ami a családban hagyomány, mivel édesapám és két testvérem is aktív játékosok.
Jelenleg a Karcagi SE NB II-es és megyei csapatában szerepelek, valamint a Barcza Gedeon SC csapatában játszom a Budapest bajnokságban és az Ifjúsági csapatbajnokságon. Itt nyertem a csapatokkal több bajnoki címet, többek között két évvel ezelőtt tagja voltam az NB II-t megnyert csapatnak is, ahol 9 mérkőzésen 7,5 pontot szereztem, majd tavaly az NB I/B-ben 11 mérkőzésen 5 ponttal zártam a bajnokságot.
Az elmúlt 10 évben folyamatosan erősödött a játékom, és minden évben a dobogón végeztem valamilyen korosztályos országos döntőn (rapid magyar bajnokság, vagy diákolimpia, vagy magyar bajnokság). Ennek köszönhetően rendszeresen versenyzek külföldön is, ahol először 2006-ban világbajnokágon próbáltam eredményt elérni.
Ezt követően Romániában, Lengyelországban nyertem korosztályos versenyeket. Ezen kívül sikeresen szerepeltem Franciaországban és Szlovákiában is. 2012-ben értem el legjobb egyéni eredményemet, amikor Prágában az Európa Bajnokságon a 9 forduló alatt több orosz játékost legyőzve 5 ponttal 25. helyen végeztem, 17 hellyel előrébb a rangsorolásomnál.
Az idei évben az egy évvel idősebbek között is sikerült 4,5 pontot elérnem az Európa Bajnokságon és a kiemelésemnél előrébb végeztem, ami az utóbbi időben ritka a korosztályos világversenyeken a magyar játékosoktól. Csapatban elért eredményeim még talán az egyéni eredményeknél is jobbak, hiszen az NB II-ben 2006-ban mutatkoztam be, és az óta is folyamatosan játszom, így az ott lejátszott 70 mérkőzésen eddig 37,5 pontot gyűjtöttem, amivel a csapat egyik legjobb pontszerzője vagyok.
A csapat diákolimpián is háromszor voltam tábladíjas, valamint tábladíjat nyertem Liptószentmiklóson ahol a testvéreimmel egy csapatban bravúros 3. helyet értünk el egy nemzetközi csapatversenyen. A tanulás mellett továbbra is rendszeresen játszom egyéni versenyeken és csapatbajnokságokon, és szeretném a jövőben ezt még eredményesebben és magasabb szinten megvalósítani.
Hevesi László, színésznek született

Hevesi László az Ady Endre Gimnázium és a 4-es csoport egykori tanulója. 1995-ben született egy téli péntek 13.-ai napon. Szülőfalujában, Bárándon töltötte „kisgyermekéveit”, tanulmányait pedig a helyi Raffay Lajos Általános Iskolában végezte. Az „életre fogékony” természete miatt számtalan szakirányban kipróbálta magát, de korán kiderült, hogy a művészetek jelentik számára a lét értelmet.
Többször megnyilvánult tehetsége rajzversenyeken, énekversenyeken, de máig tagja a tizenévesekből álló Nyitnikék Citera együttesnek, (országos aranyminősítésük mellett tavaly megkapták az Aranypáva-díjat), aktív résztvevője a megye és az ország művészeti programjainak, oszlopos tagja a bárándi Csillagvirág Hagyományműhelynek s mindezek mellett a tavalyi évben 2, idén pedig 3 színdarabban is játszik a Csokonai Nemzeti Színházban.
2010-ben az Édes Anyanyelvünk országos versenyen 4. helyezést ért el és megkapta Sátoraljaújhely város bronzplakettjét.
2010-ben és 2011-ben egymás után nyerte meg az Országos Drámatanulmányi versenyt,amely „dráma kis OKTV” néven vált ismertté.
Ezek mellett részt vett Olaszországban,Todiban a „Take off your mask!” angol nyelvű nemzetközi táborban, ahol olaszok, románok, franciák, törökök és persze egy 6 fős magyar csoport képviseltette magát.
2012-ben a Művészet OKTV-n 9. ,a Dráma OKTV-n 2. helyezést ért el, és szintén részt vett egy nemzetközi rendezésű táborban, Romániában, Busteniben a „Dance Labirynth”csereprogramban.
2012-ben játszott a Vidnyányszky Attila rendezte Mária új magyar musicalben és a Mispál Attila rendezte Kóbor csillagban.
Idén pedig a Pesty-Nagy Katalin rendezte Bors néni, Bors című gyerekdarabban és a Várhalmi Ilona által megrendezésre kerülő Légy jó mindhalálig musicalben.
Alekszejenkó Levente, programozás vagy elméleti fizika?

Alekszejenkó Levente a Tóth Árpád Gimnázium, és a 6-os csoport tanulója. 1996-ban született Fehérgyarmaton. Ebben a városban, az akkori nevén Bárdos Lajos Általános Művelődési Központ, Könyvtár és Alapfokú Művészetoktatási Központban végezte általános iskolai tanulmányait. Itt már negyedikes korában megismerkedett a programozás alapjaival, és az informatika vált a kedvenc tantárgyává.
Eredményei:
2010, 2011: Infó PC Kismester országos informatikai csapatversenyen 1. helyezés.
2010: Mozaik Országos Informatika Tanulmányi versenyen 4. helyezés.
Ennek megfelelően választotta a TÁG matematika-informatika csoportját, ahol megszerette a matematikát, a kémiát és a fizikát is.
A 2011-12-es tanévben kitűnő tanulmányi eredménye mellett több versenyen is indult, több kisebb siker mellett bejutott és eredményesen szerepelt a Nemes Tihamér Országos Informatikai Tanulmányi Verseny programozás kategóriájának döntőjén. Ebben a tanévben kezdett el ismerkedni a LEGO-Mindstorms robotok programozásával a National Instruments Hungary Kft. LEGO-Mentor Programja által támogatott iskolai szakkörön.
A 2012-13-as tanév során már Levente, saját maga tartotta ezeket a szakköröket a kezdők számára. Ősszel részt vett a FIRST LEGO League LEGO-programozó versenyen induló NI-TÁG csapatban, ahol bár sikerült 4. helyezést elérniük az országos fordulón, a csapat sajnos nem jutott tovább a közép-európai döntőbe.
Levente ebben a tanévben is sok versenyen indult, csapatával bejutottak a Bugát Pál Komplex Természettudományi Verseny utolsó fordulójába (2. helyezést értek el a TÁG csapatával), és az Irinyi János Országos Kémiaversenyen szépen szerepelt az országos döntőben. Kedvenc versenyén, a Nemes Tihamér Informatikai Verseny programozás kategóriájában 36., alkalmazói kategóriában előkelő, 16. helyezést ért el.
A tanév második felében egy új, valószínűleg a városban egyedülálló szakkört indított a TÁG-ban, „Windows-programozás, avagy a modern szoftverfejlesztés alapjai” névvel. Itt néhány társának tanított alapvetően objektumorientált és multi szálas programozást Lazarus rendszerben (tervei szerint a jövőben a játékfejlesztés sem marad ki a szakkör anyagából).
A 2013/2014-es tanévben a Szegedi Egyetem által szervezett Szentgyörgyi Albert Emlékversenyen a TÁG csapatával 2. helyezést ért el.
Levente szabadidejében, amikor csak teheti (pl. nem szakad az eső, és nincs előnyári ősz :D) kerékpározik a Szatmári-sík gyönyörű tájain, vagy zongorázik. Kedvenc zeneszerzője Chopin. Újabban a modern fizika eredményei is érdeklik.
Továbbtanulási szándékai is ennek megfelelőek: vagy programozó (különösen a mesterséges intelligencia és a vírusirtó rendszerek érdeklik), vagy (elméleti) fizikus szeretne lenni.
Illyés Gabriella, a sakk szerelmese

Illyés Gabriella 1998. február 22-én született Beregszászon.
2004-ben Vásárosnaményba költözött a család. Itt kezdte az első osztályt az Eötvös József Általános Iskolában. Már alsósként nagyon érdekelte a matematika, több versenyen is részt vett. Hetedikben a kémia lett a másik kedvenc tantárgya. A felvételi előtt azonban döntenie kellett, hiszen még nem volt matek-kémia tagozat. A kémiát választotta, ezért jár most a Tóth Árpád Gimnázium biológia-kémia tagozatára.
Leginkább az új dolgok megismerése, felfedezése érdekli. Szabadidejében szívesen olvas, szeret táncolni és zongorázni.
Még nem döntötte el, milyen pályát válasszon, de biztos, hogy a kémiával lesz kapcsolatos.
Kiemelkedő versenyeredményei 9. évfolyamon:
Arany Dániel Országos Matematikaverseny 3. fordulóba jutott
Irinyi János Kémiaverseny országos 12. hely
Gordiusz Matematikaverseny országos 11. hely
Kenguru Nemzetközi Matematikaverseny 1. hely
Csató Balázs, nem ismeri a lehetetlent
Csató Balázs 1994-05-14-én született Szolnokon. A martfűi Damjanics János Általános Iskolában végezte általános iskolai tanulmányait. A Péchy Mihály Szakközépiskola és a Deák Ferenc Kollégium egykori tanulója. Kedvenc tevékenységei az úszás, futás, kerékpározás, amelyeket versenyszerűen is végez. Szabadidejében szívesen horgászik tavaknál.
Általános iskolás korában számos futó- és duatlon versenyen végzett az élen.
Kiemelkedő eredményei gimnazistaként:
NSI Triatlon Utánpótlás Olimpia országos döntő 9. helyezés
XX. Fergeteg Triatlon megyei verseny 1. helyezés
XXVIII: Sportolna Aqutlon OB 5. helyezés
NSI Duatlon Utánpótlás Olimpia OB 11. helyezés
Debrecen Város Kollégiumi úszóversenyen gyorsúszásban 1.2; mellúszásban 1,2 helyezések
Szilveszteri futóverseny 4000m 3. helyezés
XXI. Tisza Triatlon Tiszaújváros Ranglista országos verseny 4. helyezés
XII. Mogyi Triatlon országos verseny Baja 1. helyezés
Triatlon országos verseny Hatvan 3. helyezés
XXV. Palóc Triatlon országos verseny Balassagyarmat 5. helyezés
Aquatlon országos bajnokság Balassagyarmat 4. helyezés
XXVIII. Sportolna Triatlon Fesztivál Fadd-Dombori 4. helyezés
Triatlon Utánpótlás Olimpia Hajdú-Bihar Megye döntője Hajdúböszörmény 2. helyezés
Futabony megyei futóverseny 2. helyezés
Balázs építőmérnöknek készül és szeretné folytatni továbbra is a versenyzést. A tanulmányi munkájában is kiválóságra törekszik.
Szabó Zsófia, aki nem úszta meg gyaloglás nélkül
Szabó Zsófia 1997.01.03-án született Mátészalkán. A csengeri Petőfi Sándor ÁMK-ban végezte általános iskolai tanulmányait. Jelenleg a Tóth Árpád Gimnázium és a Deák Ferenc Kollégium 10. évfolyamos tanulója.
Kedvenc tevékenységei a gyaloglás, úszás, futás, amelyeket versenyszerűen is végez. Korábban zongorázott is, de ez mostanában nem köti le figyelmét.
Általános iskolás korában elnyerte Szabolcs – Szatmár – Bereg megye Jó Tanulója Jó Sportolója címet, és a Less Nándor országos földrajzversenyen 2. helyezést ért el. Számos futóversenyen is jól szerepelt. Mindezen eredmények alapján és kiváló tanulmányi eredményeinek köszönhetően 2012-ben elnyerte A Magyar Köztársaság Jó Tanulója Jó Sportolója címet.
Kiemelkedő eredményei gimnazistaként:
Budapest Serdülő Egyéni és Gyaloglóbajnoksága 2. hely
Serdülő Egyéni Országos Bajnokság Tatabánya 3. hely
Országúti Kerékpár Diákolimpia Döntő egyéni 2. hely, csapat 1. hely
Duatlon csapat Diákolimpia Országos Döntő 1. hely
Kollégiumi Úszóverseny mell 1. hely, gyors 2. hely
Városi Úszó Diákolimpia Debrecen mell 5. hely, gyors 5. hely
Jelenleg Zsófinak még nincsen határozott elképzelése a jövőjét illetően, de szeretné folytatni a továbbiakban is a versenyzést és a tanulmányi munkájában is kiválóságra törekszik.
Zbiskó Éva
Debrecenben született 1992.06.15.-én. Általános iskoláit Létavértesen végezte kitűnő eredménnyel. A Péchy Mihály Építőipari Szakközépiskola és a Deák Ferenc Középiskolai Kollégium egykori tanulója.
Már óvodás korában több vers- és mesemondó versenyen sikeresen szerepelt, majd különböző általános iskolás versenyeken bontogatta szárnyait. Megmérettetett rajzversenyen, képzőművészeti-, szógyűjtő-, versmondó versenyeken és sikeresen vette a furulya szakkör akadályait is. A zene mellett a sport területén is sikert ért el, kézilabda csapatával 1. helyen végzett a ” Karácsonyi Kupán ” 2006-ban.
A Litterátum Angol Nyelvi Országos Levelező Versenyen több éven keresztül arany fokozatot ért el. Illetve középfokú C típusú nyelvvizsgával rendelkezik.
Részt vett az Apácai Kiadó Kis Nyelvész és Matematikus versenyén, a Kvalitás Oktatási és Ifjúsági Centrum által szervezett Országos Levelező Feladatmegoldó versenyen, és több évig szerepelt a Jonatán Könyvmolyképző versenyen.
További sikereket ért el angol nyelvi-, matematika-, fizika-, helyesírási versenyeken helyi- és megyei szinten. Még az Angol komédiaíró versenyt is megnyerte, ami kissé „idegen” humoráról árulkodik.
Kiemelkedő eredménye:
Szakmai Érettségi Előkészítő Versenyen Építészet Alapozó Tantárgyakból 5. helyezést ért el 12. évfolyamos diákként.
A középiskolában négy éven át kitűnő teljesítményt nyújtott.
Kelemen Viktor
1992. július 8-án született Karcagon. Általános iskolai tanulmányait a Györffy István Általános Iskolában végezte ugyanitt, nyolc éven át kitűnő eredménnyel. A Tóth Árpád Gimnázium egykori tanulója.
Eddigi fontosabb versenyeredményei:
– Molnár Anna matematika emlékverseny: 1. hely
– Oxford Mini Trinity angol nyelvi verseny: 1. hely
– Irinyi János kémiaverseny: megyei 4. hely
– Tiszaföldvári angol nyelvi verseny: 1. hely
– Magyar nyelvtan OKTV: országos 18. hely
– Országos angol nyelvi verseny: országos 6. hely
– Implom József helyesíró verseny: kárpát-medencei 3. hely
– Avram Hershko természettudományi verseny: 1. hely
– Simonyi Zsigmond helyesíró verseny: kárpát-medencei 1. hely
Ha sikerül a felvételije az egyetemre, Viktor valószínűleg gyógyszerész lesz a jövőben. Az angol és a kémia a két kedvenc tantárgya. Angolból tavaly tette le a DExam rendszerben a felsőfokú nyelvvizsgát.
Szabadidejében szívesen olvas, leginkább Terry Pratchett és Agatha Christie regényeit (akár angolul is), valamint szereti a természetet, és érdekli a középkori és az ókori mítoszvilág. Hat évig járt a karcagi Erkel Ferenc Alapfokú Művészetoktatási Intézménybe, ütőhangszer-tanszakra. Ezen kívül nagyon szeret történeteket is mesélni, és ha akad még ideje, bűvészkedni is tanul.
Kolostyák Zsuzsanna, egy kíváncsi kutató palánta
A 15 éves Kolostyák Zsuzsanna az Árokszállásy Országos Biológia Verseny 5. helyezettjeként keltette fel először a figyelmünket.
Debrecenben született és Karcagon járt általános iskolába. Szorgalmát és tehetségét már akkor számos versenyen bizonyította. Kiemelkedőbb versenyeredményei között szerepel a Hevesy György Országos Kémiaverseny megyei fordulójának 2. helyezése, a Jedlik Ányos Fizikaverseny országos döntőjének 4. díja, a Zrínyi Ilona Matematikaverseny megyei 2. helyezése.
Legszebb teljesítményei azonban biológiából születtek. A Kaán Károly Országos Természet- és Környezetismereti Verseny megyei fordulóján 3., a Herman Ottó Országos Biológia Verseny megyei fordulóján 2., a Curie Környezetvédelmi Emlékverseny országos döntőjén 1. és a Dr. Árokszállásy Zoltán Országos Biológia – Környezetvédelmi Versenyen 3. helyezést ért el.
Zsuzsi jelenleg a Tóth Árpád Gimnázium 10. osztályos, biokémia tagozatos tanulója és továbbra is folytatja a versenyekre való szorgalmas készülést. Így gimnazistaként már rendelkezik is két országos helyezéssel:
2010-ben a Dr. Árokszállásy Zoltán Országos Biológia – Környezetvédelmi Verseny 5. a Kitaibel Pál Középiskolai Biológiai és Környezetvédelmi Tanulmányi Verseny nemzetközi döntőjének 4. helyezését érte el.
Szabadidejében sokat olvas, a természetet járja, illetve furulyán és zongorán játszik. Zsuzsinak az a célja, hogy másokat segítő munkát végezhessen, melyet kutatóorvosként szeretne megvalósítani. Az MTA „Aki” Kíváncsi Kémikus Kutatótáborban ki is próbálta magát egy nagyon érdekes témát választva: „Gyógyszerek és DNS mutációk kimutatása vérből.”
Pelyvás Lívia
1992.10.28.-án született Mátészalkán. Általános iskolai tanulmányait Nagyecseden végezte kitűnő eredménnyel.
Az Erdey-Grúz Tibor Vegyipari és Környezetvédelmi Szakközépiskola és a Deák Ferenc Középiskolai Kollégium egykori, vegyész szakmacsoportos tanulója.
Pelyvás Lívia legkiemelkedőbb versenyeredményei:
Alapműveleti Matematika verseny megyei döntő 2007-ben 4. hely
Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Iskolaszövetségek kémiaversenyén 2007-ben 2. hely
Curie Matematika Emlékverseny országos döntő: 2006-ban 6. hely; 2007-ben 4. hely
Curie Kémia Emlékverseny országos döntő: 2006-ban 19. hely; 2007-ben 11. hely
Hevesy György Országos Kémiaverseny megyei forduló: 2006-ban 19 hely; 2007-ben 5. hely
A Dancs Lajos Ének-zene Tagozatos Általános Iskolában megrendezett versenyeken: 2006-ban kémia 1. hely; matematika 3. hely, német 3. hely; 2007-ben kémia 1. hely; matematika 1. hely, német 2. hely
Curie Kémia Emlékverseny megyei döntő: 2008-ban 2. hely
Kobay János Kémiaverseny 2007-ben 1. hely
Irinyi János Kémiaverseny országos döntő: 2008-ban 5. hely; 2009-ben 4. hely
Avram Hersko Országos Természettudományi Verseny 2010-ben 3.díj
Országos Vegyész Napok 2010-ben különdíj
Lívia szabadidejében szívesen sportol, zenét hallgat és szereti a nagy sétákat barátai társaságában. A jövőjét a vegyész vagy gyógyszerész szakon képzeli el.
A PROGRAMOZÁS, A FIZIKA ÉS VARGA ÁKOS

1995.01.31-én született Berettyóújfaluban. Általános iskolai tanulmányait Püspökladányban végezte.
2009 szeptemberétől a debreceni Mechwart András Gépipari és Informatikai Szakközépiskola és a Deák Ferenc Középiskolai Kollégium tanulója.
A kollégiumban rendszergazda segítőként is tevékenykedik.
Varga Ákos kiemelkedőbb versenyeredményei:
2008-ban a Bolyai Matematika Csapatverseny országos döntőjén 4. hely
2009-ben a Nemes Tihamér Országos Informatika versenyen 46. hely
2010-ben a Mikola Sándor Országos Tehetségkutató Fizika Versenyen 3. helyezést ért el a szakközépiskolások között.
2010.11.30-án a Debrecen Városi Kollégiumok Úszóversenyén 2. helyezést ért el.
2010-ben a Mechwart tanulmányi versenyen (Debrecen) 10. évfolyamon 1. helyezést, informatika kategóriában 2. helyezést és iskolai összesítésben 2. helyezést ért el.
Ákos szabadidejében szeret programozni, úszni. A jövőjét az informatika világában képzeli el.